Πρωτιά του Ανατόλια στο Πρωτάθλημα Σκακιού

Για δεύτερη συνεχή χρονιά η ομάδα του Κολλεγίου Ανατόλια κατέκτησε την πρώτη θέση στο Ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκακιού Θεσσαλονίκης – Χαλκιδικής στην κατηγορία των Γυμνασίων. Η διοργάνωση πραγματοποιήθηκε την 1η Δεκεμβρίου με τη συμμετοχή 20 σχολείων στη συγκεκριμένη κατηγορία. Το σχολείο εκπροσώπησαν οι μαθητές του Α΄ Γυμνασίου Γιάννης  Σαλίφογλου, Γιάννης Λαρεντζάκης – Αδαμίδης, Χαράλαμπος Κόκκαλης και η μαθήτρια του Β΄ Γυμνασίου Γεωργία Κουτσούρα.

Η ομάδα του Ανατόλια με τη νίκη της εξασφάλισε τη συμμετοχή της στο Πανελλήνιο Ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί το 2014.

Η νικητήρια ομάδα του Ομαδικού Σχολικού Πρωταθλήματος Σκακιού με τον Διευθυντή του Α΄ Γυμνασίου Κλεάνθη Λαγόπουλο